Vinárna Bar - Nad Sklípkem
Přepínejte pomocí menu Červená vína Červená vína
   Frankovka Frankovka

Pikantní víno, pro všední i slavnostní příležitosti. Typická upřímná chuť i vůně je u ní právě tak charakteristická, jako lidé z jižní Moravy, kteří ji vyrábí. Ve vyzrálých vínech hledejte typickou „čokoládu“. Doporučujeme k tmavým masům.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     frankovka.jpg, 3 kB
   Svatovavřinecké Svatovavřinecké

U nás oblíbená odrůda vyniká sametově pikantní chutí i vůní po povidlech. Často ji doprovází typické vyšší kyselinky, dle ročníku sklizně. Vhodné zejména ke zvěřině.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

    frankovka.jpg, 3 kB
   Cabernet Sauvignon Cabernet Sauvignon

Velmi oblíbená klasická odrůda, která dává vínu kvalitní pevnou strukturu a nezaměnitelný charakter. Daří se jí v mnoha vinařských regionech světa. V chuti se často objevují typické tóny zelené papriky nebo černého rybízu. Cabernet Sauvignon je vždy atraktivní a má vysoký zrající potenciál.


 logo_znovin.jpg, 3 kB

     frankovka.jpg, 3 kB
   Denis d'Or Barrique Denis d'Or Barrique

"Barikové víno" vyrobené z odrůdy Cabernet Sauvignon představuje nejmodernější světový trend ve výrobě červených vín, což se projevuje v chuti i vůni vína. Je zde skloubena pikantní vůně, chuť a tříslovina Cabernetu po černém rybízu s příjemnou příchutí i vůní po dubu ze speciálních 225 lt soudků, ve kterých Cabernet delší dobu ve sklepích Znovínu vyzrává. Tato náročná technologie představuje návrat k přírodě a klasickému způsobu výroby.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     denis_barykove.jpg, 6 kB
   Denis d' Or Negru – 1976 Denis d' Or Negru – 1976

Vynikající červené víno z odrůd Cabernet Sauvignon a některých moldavských odrůd. Vína z této oblasti jsou dodávána i na britský královský dvůr. Speciálně vybrané víno bylo dekantováno a opatrně nalahvováno. Jistě přímo nadchne znalce starých červených vín. Víno s příjemnou stařinkou, nádherně naleželé a nazrálé je vhodné zvláště k měkkým aromatickým sýrům. Nechte se uchvátit a opojit krásou starých moldavských vín.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     denis_76.jpg, 7 kB
   Denis d' Argent Merlot Denis d' Argent Merlot

Plné mohutné, přitom svěží a elegantní červené víno s příjemnou tříslovinou. Ve vůni můžeme nalézt lesní plody, zejména ostružiny. Teplotní rozdíly mezi dnem a nocí podél argentinských And jsou přímo ideální pro pěstování révy vinné v Argentině.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     denis_merlot.jpg, 2 kB
   Rulandské modré Rulandské modré – výběr z hroznů

V lahvích o objemu 0,5 l jsme doposud přicházeli na trh pouze s bílými odrůdami. Rozhodli jsme se představit Vám jedno z velmi vydařených červených vín právě v tomto speciálním balení. Výběrová Rulanda modrá osloví zejména milovníky velkých, červených vín s výraznou tříslovinou, mohutným tělem a dlouhou dochutí. Doporučujeme vychutnávat toto víno v kombinaci se zrajícím aromatickým sýrem, např. Zámeckým sýrem z produkce Jaroměřické mlékárny a.s. Tato extraktivní Rulanda se jistě stane i chloubou Vašich vinoték a archivů. V roce 2004 byla oceněna stříbrnou medailí na mezinárodní výstavě vín MUVINA v Prešově a diplomem na výstavě VINOFORUM 2004.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     rulandske_modre.jpg, 6 kB
   Ledové víno růžové Ledové víno růžové

Mnozí z nás mají v oblibě vína s přírodním cukrem. Mezi nejsvůdnější dezertní vína patří ledové víno. Je to dokonalá lahůdka. Proto se na trh dodává nejčastěji v lahvičkách o objemu zhruba 0.2 litru nebo případně 0.3 litru. Ledové víno má velkou výhodu. Dokonale zraje. Může vydržet v láhvi i několik desítek let. Cena ledového odpovídá náročnosti výroby. Výroba ledového vína je totiž nejen drahá, ale i riskantní. Hrozny se musí nechat ve vinici zmrznout. Minimální „oficiální“ teplota, při které se mohou hrozny sklízet,je minus 6 stupňů Celsia. V ideálním případě by mělo být o několik stupňů chladněji, aby se docílila požadovaná koncentrace cukru.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     led.jpg, 2 kB
   Svatovavřinecké Svatovavřinecké - ledové růžové

Ledové víno je vyrobeno z odrůdy Svatovavřinecké. Cukernatost před zmrznutím 22°NM. Sklizeno ve vinici nad "Nad Kolářovým sklepem" z plochy jednoho hektaru. Hrozny zdravé nenapadené plísní šdou. Před zmrznutím byly již částečně seschlé přirozeným odparem. Bronzové medaile Jarovín Rosé 2005.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     veltin_ledove.jpg, 7 kB
   Classic červený Sekt Classic Sekt Demi sec – červený

Určitě zajímavý, netradiční červený sekt, vyrobený z odrůdy Svatovavřinecké. Nadchne milovníky červených vín, kteří v tomto klasicky vyrobeném sektu (kvašením v lahvích) objeví typickou vůni čerstvých švestek a příjemnou pikantnost vyzvednutou unikajícími jemnými bublinkami. Doporučujeme pro mimořádné události, společenské příležitosti, ale i doplněk slavnostního menu.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     sekt_cerveny.jpg, 3 kB
   Classic bílý Sekt Classic Sekt Demi sec – bílý

Moderní, svěží sekt s typickou pikantností a vůní odrůdy Veltlínské zelené, ze kterého je vyroben. Vysokou kvalitu tohoto sektu předurčuje dokonalý výběr základního vína ze Znojemské oblasti, klasická výroba v lahvích i malý objem výroby šumivého vína ve Znovínu. Doporučujeme pro slavnostní chvíle i chvíle pohody, rodinné oslavy a společenské události. Světově uznávaný slovenský enolog Prof. Ing. Fedor Malík, DrSc., účastník bodovacích komisí na všech důležitých mezinárodních výstavách uvedl: „Které bych si vybral? To, které nedopadlo úplně nejlépe. Nejvíc se mi líbil znovínský sekt – vyrovnaný, plný, biskvitový. Ten si rád na Vánoce otevřu.“

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     sekt_bily.jpg, 3 kB
VINÁRNA - BAR "Nad Sklípkem" Tel: 776718187                                                                             Vytvořil Ladislav Martinek ©, 2007