Vinárna Bar - Nad Sklípkem
Přepínejte pomocí menu Bílá vína Bílá vína
   Ryzlink rýnský Ryzlink rýnský

Aristokratická odrůda. Příjemná pikantní kyselinka s aromatickými tóny po lipovém květu, medu nebo zelených jablkách.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

      Ryzlink_rynsky.jpg, 9 kB
   Sauvignon Sauvignon

Odrůda, která si získává neustále nové příznivce. Vyznačuje se trávovou chutí i vůní, ve vyzrálejších ročnících jemnější broskvovou. Někdy se chutí i vůní blíží angreštovému kompotu nebo grepu.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

    Ryzlink_rynsky.jpg, 9 kB
   Tramín červený Tramín červený

Červené jsou hrozny víno je bílé. Kořenité aromatické víno, připomínající vůní japonskou višeň. V současné době jej již nevyrábíme těžký, ale svěží s pikantní kyselinkou, vhodný k příjemným večerům.


 logo_znovin.jpg, 3 kB

     Ryzlink_rynsky.jpg, 9 kB
   Veltlínské zelené Veltlínské zelené

Máte možnost ochutnat velmi pěkné, odrůdově charakteristické Veltlínské zelené z viniční tratě bezprostředně sousedící s Národním parkem Podyjí. Ve vůni se můžete pokochat příjemnými hořkomandlovými tóny, v chuti pak zaujme bohatý, sametově hladký až mazlivý vjem obohacený o tóny švestkové pecky v dochuti. Jako velmi zdařilou vidíme kombinaci znojemského Veltlínu s jaroměřickým archivním sýrem. Má dobré předpoklady nazrávat na lahvi.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     veltlinske_zelene.jpg, 2 kB
   Müller Thurgau Müller Thurgau - archivní

Víno oceněné „CZECH MADE“, je nejvýznamnější odrůdou Znojemska. Příjemné, s nižším obsahem kyselin, jemně aromatické po vanilce nebo muškátu. Typická je jemná hořčinka na konci jazyka. V chuti zaujme svěží, vzletný a přitom hladký vjem. Tuto přes 100 let starou odrůdu doporučujeme především k sýrům.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     muller.jpg, 2 kB
   Rulandské bílé Rulandské bílé - archivní

Díky velmi kvalitní vyzrálé surovině, šetrnému zpracování hroznů a umu našich vinařů máte možnost ochutnat vskutku velké víno. Vyznačuje se atraktivními tóny po másle a vanilce, připomínající až vůni botritických výběrů. V chuti oceníte harmonii příjemného zbytkového cukru a svěžích kyselin a čistý dlouhý vjem. Toto víno bude jistě chloubou každého slavnostního stolu i archivních sklepů. Má dobré předpoklady k nazrávání na lahvi.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     rulandske_bile.jpg, 2 kB
   Ryzlink rýnský Ryzlink rýnský - pozdní sběr

Velmi příjemný, jarní Ryzlink rýnský potěší každého milovníka kvalitních suchých vín. Ve vůni najdete atraktivní květinové tóny připomínající rozkvetlou zahrádku. V chuti pak svěží, mladickou kyselinku v optimální harmonii se zbytkovým cukrem. Doporučujeme vychutnávat například společně s kvalitním sýrem. Má dobré předpoklady k nazrávání na lahvi.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     Ryzlink_rynsky.jpg, 9 kB
   Chardonnay Chardonnay - výběr z hroznů

Toto Chardonnay patří k opravdovým klenotům nabídky. Jistě osloví každého milovníka přírodně sladkých vín vyrobených z velmi kvalitní a vyzrálé suroviny. Ve vůni ohromí intenzitou, nádhernými tóny po sušených hrozinkách a jemnou chlebovou kůrkou. Na jazyku se opět projeví vyzrálost hroznů, mohutnost a komplexnost vjemu. Od začátku až do konce prožitku je víno smetanově hladké a mazlivé.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     chardonnay.jpg, 2 kB
   Řada Genus Regis Exkluzivní řada Genus Regis

Noblesní vína řady Genus Regis jsou vína královského rodu – svým jménem připomínají slavný historický okamžik, kdy roku 1326 český král Jan Lucemburský povolil královskému městu Znojmu obchod se solí a vínem. Tato řada jemně aromatických vín skládá hold vznešenému rodu i dokonale vyváženou chutí a vůní. Díky atraktivnímu balení se stanou skvostem každé slavnostní tabule nebo nádherným dárkem pro nejednoho milovníka kvalitních vín z produkce Znovínu Znojmo.

 logo_znovin.jpg, 3 kB
   Rulandské šedé Rulandské šedé - Řada Genus Regis

Výběr z hroznů

Noblesní Rulandské šedé z kategorie sladkých vín. Na své si příjdou milovníci medových vůní a mazlivých mohutných chuťových vjemů. Oceníte svěží kyselinku a jarní charakter vína. Doporučujeme jej podávat s dezertem na závěr slavnostního menu nebo vychutnávat samotný, jako „mlsání pro dospělé“. Při správném uložené má velmi dobré předpoklady k archivaci.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     rulandske_sede_gr.jpg, 2 kB
   Ryzlink rýnský Ryzlink rýnský - Řada Genus Regis

Pozdní sběr

0chutnejte atraktivní Ryzlink rýnský s odrůdově charakteristickou vůní po lipovém květu. Na jazyku najdete příjemnou medovinu a svěží jarní kyselinku. Doporučujeme jej například k vepřovému masu nebo těstovinám. Při správném uložení je možno jej dále archivovat.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     Sauvignon_gr.jpg, 2 kB
   Sauvignon Sauvignon - Řada Genus Regis

Výběr z hroznů

Ochutnejte Sauvignon z velmi kvalitního ročníku a z velmi kvalitní viniční tratě U Hájku. Jistě zaujme všechny milovníky příjemně aromatických vín s líbivým obsahem přírodního zbytkového cukru. Ve vůni i chuti najdete atraktivní broskvové tóny, harmonii vjemů, svěžest a dlouhou medovou dochuť. Vychutnejte toto víno k ovocnému dezertu nebo kuřecímu masu na broskvích či ananasu. Má rovněž velmi dobré předpoklady k archivaci.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     Sauvignon_gr.jpg, 2 kB
   Ledové víno bílé Ledové víno bílé

Mnozí z nás mají v oblibě vína s přírodním cukrem. Mezi nejsvůdnější dezertní vína patří ledové víno. Je to dokonalá lahůdka. Proto se na trh dodává nejčastěji v lahvičkách o objemu zhruba 0.2 litru nebo případně 0.3 litru. Ledové víno má velkou výhodu. Dokonale zraje. Může vydržet v láhvi i několik desítek let. Cena ledového odpovídá náročnosti výroby. Výroba ledového vína je totiž nejen drahá, ale i riskantní. Hrozny se musí nechat ve vinici zmrznout. Minimální „oficiální“ teplota, při které se mohou hrozny sklízet,je minus 6 stupňů Celsia. V ideálním případě by mělo být o několik stupňů chladněji, aby se docílila požadovaná koncentrace cukru.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     led.jpg, 2 kB
   Veltlínské Zelené Veltlínské zelené - ledové víno

Excelentní, sladěné, příjemné ledové víno z ročníku 2002. Hrozny byly sbírány dne 10.–11. 12. 2002 při teplotě –10° C, cukernatost 40,9° ČSN. Toto víno dokazuje, že Veltlínské zelené je mimořádně vhodné pro ledové víno, neboť již zaznamenalo i první mezinárodní úspěchy: Velká zlatá medaile na mezinárodní výstavě vín v Bratislavě 2003, absolutní šampion Znojemské galerie Veltlínů 2003 a stříbrná medaile na mezinárodní výstavě vín Vinoforum 2005 ve Znojmě.

 logo_znovin.jpg, 3 kB

     veltin_ledove.jpg, 7 kB
VINÁRNA - BAR "Nad Sklípkem" Tel: 776718187                                                                             Vytvořil Ladislav Martinek ©, 2007